Rehber

Kargom Başkasına Teslim Edilmiş Ne Yapmalıyım?

Kargo firması tarafından teslim alınan gönderileriniz başka kişilere teslim edildiğinde bu durumda kargo firmalarının müşteri hizmetleri ile iletişime geçip hata bildirisinde bulunmanız gerekiyor. Aynı zamanda şikayet var üzerinden şikayetler oluşturarak da kargo firmasının sizlere ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Kargonuzun başka bir kişiye teslim edildiğini öğrendiğinizde gönderici ile iletişime de geçebilirsiniz. Gönderici kargo firması ile iletişime geçtiğinde kargonuzun nerede olduğunu ve neden başkasına teslim edildiği hakkında bilgileri öğrenebilirsiniz. Böylelikle kargonuz için gerekli işlemlerin kısa süre içerisinde başlatılmasını sağlayabilirsiniz.

Kargo Başkasına Teslim Edilince Ne Olur?

Çeşitli sebeplerden dolayı kargolarınızın başka kişilere teslim edilebilmesi mümkün olur. Bu hatalar ile karşı karşıya gelindiğinde çözüm için kargo firmalarının müşteri hizmetlerinin aranması gerekir. Müşteri hizmetlerine kargonuzun başka bir kişiye teslim edildiğini söylemeniz ile kargonuzun size teslim edilmesini sağlayabilirsiniz.

Kargo firmalarının müşteri hizmetleri numarasına ulaşabilmek için firmaların internet adresini ziyaret edebilirsiniz. Aynı zamanda kargo firmalarının internet adresinde yer alan iletişim formunu doldurarak da kargonuzun başkasına teslim edildiğini bildirebilirsiniz.

Kargoyu Teslim Almadan İade Ettim Ne Yapmalıyım?

Teslim Edilemeyen Kargo Tekrar Dağıtıma Çıkar Mı?

Kargom Teslim Edildi Görünüyor Ama Gelmedi

Aras Kargo Şubeden Teslim Alma (İptali) – Şubeden Alabilir Miyim?

Teslim Edilemeyen Kargo Ne Olur?

Kargo Teslim Edilemedi Ne Demek?

Yavuz Rüzgarlı

Halkla ilişkiler uzmanı

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Kargom başkasına teslim edilmişse, aşağıdaki seçeneklerden birini değerlendirebilirim:

    – Kargoyu başkasından teslim alın. Kargoyu teslim alan kişiden, kargonuzu size teslim etmesini rica edebilirsiniz.
    – Kargoyu şubeden teslim alın. Kargo şubesinde bekletilen kargolar, 3 gün boyunca teslim alınabilir.
    – Kargoyu göndericiye iade edin. Kargoyu göndericiye iade etmek istiyorsanız, kargo şubesine teslim edebilirsiniz. Göndericiye iade edilen kargo, gönderici tarafından teslim alındıktan sonra, alıcıya SMS veya e-posta ile bilgilendirme mesajı gönderilir.
    – Kargonuz için tazminat talebinde bulunun. Kargonuz, kargo şirketinin hatası nedeniyle başkasına teslim edilmişse, tazminat talebinde bulunabilirsiniz. Tazminat talebinde bulunmak için kargo şirketinin web sitesinde bulunan tazminat başvuru formunu doldurabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir