Rehber

Kargoyu Teslim Almadan İade Ettim Ne Yapmalıyım?

Kargo teslim alınmadan iade edildiğinde bu durumda ne olacağı birçok kişi tarafından merak edilen konular arasında yer alıyor. Bu gibi bir durum ile karşı karşıya geldiğinizde kargo firmasının müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeniz gerekir. Hangi kargo firması ile çalışıyor iseniz o firma ile iletişime geçip bu durumu belirtmeniz gerekiyor. Böylelikle iade sürecini başlatabilirsiniz.

Online alışveriş siteleri üzerinden vermiş olduğunuz kargoları teslim almadan iade ettiğinizde gönderileri aldığınız kurum ile iletişime geçmeniz gerekir. Bu kurumun müşteri hizmetleri ile iletişime geçtiğinizde bu durum hakkında bildiri yapmanız gerekir. Böylelikle teslim almadan iade ettiğiniz kargonun güvenilir bir şekilde iadesinin yapılmasını sağlayabilirsiniz.

İade Edilen Kargo Ne Olur?

İade ettiğiniz kargoların ücretini Ticaret Bakanlığı’nın sözleşme yönetmeliğine göre ödemeniz gerekmektedir. İade edilen kargoyu müşteri tarafından ödemek gerekir. Eğer gönderici ödemeli kargo iadesi yapıyorsanız gönderici kargo iadesini karşılamalıdır. Fakat alıcı ödemeli kargo iadesi yapıyorsanız kargo iadesinin yine alıcı tarafından yani müşteri tarafından ödenmesi gerekmektedir.

Teslim Edilemeyen Kargo Tekrar Dağıtıma Çıkar Mı?

Kargom Başkasına Teslim Edilmiş

Kargom Teslim Edildi Görünüyor Ama Gelmedi

Teslim Alınmayan Kargo Ne Olur?

Yavuz Rüzgarlı

Halkla ilişkiler uzmanı

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Kargoyu teslim almadan iade ettiyseniz, aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

    – Kargo takip numaranızı kullanarak kargonuzun durumunu kontrol edin. Kargo takip numarasını, kargo şirketinin web sitesinde veya mobil uygulamasında bulabilirsiniz.
    – Kargo takip numaranız ile birlikte kargo şirketinin müşteri hizmetlerini arayın. Kargo şirketinin müşteri hizmetleri, genellikle 7/24 hizmet vermektedir.
    – Kargo şirketinin müşteri hizmetlerine kargoyu iade ettiğinizi bildirin. Kargo şirketinin müşteri hizmetleri, kargonuzun iade işlemini başlatacaktır.
    – Kargo şirketinin müşteri hizmetlerinden kargonuzun iade edildiğine dair bir belge alın. Bu belge, kargonuzun iade edildiğini kanıtlamak için gerekli olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir