Rehber

Kargo Teslim Edilemedi Ne Demek?

Kargo teslim edilemedi sorunu ile karşılaşan birçok kişi bulunuyor. Kargonun teslim edilememesi herhangi bir sebepten dolayı gönderinin alıcıya teslim edilememesi sorunudur. Bu sorun ile karşı karşıya gelindiğinde kargo şubesi ile iletişime geçmek gerekir. Kargo şubesi ile iletişime geçebilmek için kargo şubesinin müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz. Böylelikle kargonuz hakkındaki sorunu inceleyebilirsiniz.

Kargolarınızı nerede olduğunu takip edebilmek için kargo firmasının internet adresine giriş yapıp gönderi numaranız ile kargo takip yapabilirsiniz. Aynı zamanda kargonuzu teslim edildiği kargo firmasının müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek de kargonuzu nerede olduğunu öğrenebilirsiniz.

Kargo Teslim Edilemeyince Ne Olur?

Kargoların alıcıya teslim edilmediği durumlarda ilk olarak alıcının kargo şubesine giderek kargosunu alması gerekmektedir. Bunun yanı sıra kargo firması kargoyu tekrar dağıtıma çıkarabilir. En kötü ihtimal ise kargo şubesinden kargoların yaklaşık bir hafta kadar teslim alınamaması durumunda kargoların iade edilmesidir. Bu gibi sorunlar ile karşılaşmamak için kargo şubesi ile iletişime geçip kargonun teslim alınacağı hakkında bilgi verilmelidir.


Daha fazla bilgi;

Yavuz Rüzgarlı

Halkla ilişkiler uzmanı

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Trendyol kargo teslim edilmeyince tekrardan yola çıkartıyor. Diğer kargolar direk geri iadeye gidiyor. Her kargo Trendyol gibi çalışsa

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir