Rehber

Teslim Edilemeyen Kargo Ne Olur?

Kargo firması tarafından teslim edilemeyen gönderilerin ne olacağı hakkında yapılan araştırmalar oldukça fazladır. Birçok kişi kargosu teslim edilmedi zaman kargosunun durumunu merak etmektedir. Teslim edilemeyen kargolar genel olarak kargo şubesine bırakılır. Kargo şubesi ile iletişime geçerek kargonuzun durumunu öğrenebilme imkanına sahip olabilirsiniz.

Kargo firması tarafından adresinize gelmeyen kargolar hakkında daha detaylı bilgiye sahip olabilmek için kargo firması ile iletişime geçebilirsiniz.  Kargo firmalarının çağrı merkezi üzerinden kolaylıkla kargo firması ile iletişim kurabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra kargo firması ile iletişime geçebilmek için internet adresinde yer alan iletişim formlarını da doldurabilirsiniz.

Teslim Edilemeyen Kargo Sorunları Nasıl Çözüler?

Kargo firmaları tarafından adresinde teslim edilemeyen kargoların durumunu öğrenebilmek için kargonuzun takibini gerçekleştirmeniz gerekir. Teslim edilemeyen kargolar genel olarak hızlı bir şekilde iadeye gönderilmez. Bunun yanı sıra Kargo şubelerine gönderilir. Kargo şubeleri ile iletişime geçerek kargonun durumu hakkında bilgi sahibi olabilmek mümkün olur.

Kargonuzu teslim alan kargo firmasının müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek kargonuzun hangi şubede olduğunu öğrenebilirsiniz. Böylelikle 3 iş günü içerisinde kargonuzu şubeden teslim alabilirsiniz. Fakat şubeden teslim alınmayan kargolar geri iade sürecine gireceği için bu kargolar göndereceği geri iade olarak gönderilir.

Kargo firması tarafından adresinde teslim edilemeyen gönderileri alabilmek için kargo firması ile iletişime geçip şube bilgisini öğrenmeniz gerekir. Aynı zamanda 3 iş günü içerisinde şubeden kargonuzu teslim almanız gerekir.


Daha fazla bilgi;

Yavuz Rüzgarlı

Halkla ilişkiler uzmanı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir