Rehber

Teslim Alınmayan Kargo Ne Olur?

Teslim alınmayan kargoların ne olacağı hakkında yapılan araştırmalar oldukça fazladır. Teslim alınmayan kargolar genel olarak şubeye teslim edilir. Şubeye teslim edilen kargoların ise 3 iş günü içerisinde şubeden geri alınması gerekir.

Kargolar 3 iş günü içerisinde şubeden teslim alınmadığı durumunda tekrar çıkış şubesine iade edilecektir. Bu nedenle kargoların teslim alınabilmesi için 3 iş günü içerisinde alınması gerekir. Aynı zamanda alıcı tarafından reddedilen kargolar da tekrar göndericiye iade edilecek şekilde yola çıkar.

Kargo teslim Alınmayınca Şubeye Mi Gider?

Kargo teslim alınmayınca şubeye gider mi sorusu birçok kişi tarafından merak edilir. Teslim alınmayan kargolar genel olarak şubeye teslim edilir. Çoğu durumda teslim alınmayan kargolar tekrar göndericiye iade edilmek üzere yola çıkmaktadır. Kargoların durumu hakkında detaylı bilgiye sahip olmak için kargo firmalarının müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilmek mümkün olur.

Kargo firmalarının müşteri hizmetleri ile hızlı bir şekilde iletişime geçebilmek için çağrı merkezini aramak gerekir. Her kargo firmasının farklı çağrı merkezi bulunduğu için kargo firmalarının çağrı merkezinin öğrenilmesi gerekir. Böylelikle doğru kargo firması ile iletişime geçerek kargolar hakkında işlem yapılabilmesi mümkün olur.

Kargolarınızın durumunu sorgulamak ve takibini gerçekleştirebilmek için kargo takip numaraları kullanılır. Kargo takip numaraları ile kargolarınızın nerede olunduğunu, teslim edilip edilmediğini ve daha birçok bilgi öğrenebilirsiniz. Bu nedenle kargo takip numaralarını kaybetmemeniz oldukça önemli bir durumdur.


Kargonuz hakkında daha fazla bilgi;

Yavuz Rüzgarlı

Halkla ilişkiler uzmanı

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Teslim alınmayan kargo, kargo şirketinin şubesine geri gönderilir. Kargo şubesine geri gönderilen kargolar, 3 gün boyunca teslim alınabilir. 3 gün içinde kargo teslim alınmazsa, göndericiye iade edilir.

    Teslim alınmayan kargo, aşağıdaki durumlarda iade edilebilir:

    – Kargonun adresinde kimse bulunmaması.
    – Kargonun alıcı tarafından reddedilmesi.
    – Kargonun alıcı tarafından teslim alınmaması.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir