Rehber

PTT Teslim Edilemeyen Kargo Ne Olur?

PTT Kargo takip tarafınıza teslim edilmeyen gönderiler için işlem yapabilmek oldukça kolaydır. PTT Kargo’nun müşteri hizmetleri ile iletişime geçtiğinizde bu tür gönderileriniz hakkında bilgi sahibi olabiliyorsunuz. Bunun için 444 17 88 numaralı çağrı merkezini aramanız gerekmektedir.

PTT Kargo çağrı merkezi ile iletişime geçerek teslim edilemeyen kargonuzun durumu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Teslim edilemeyen kargonuzun durumu hakkında bilgi sahibi olabilmek için çağrı merkezine teslim edilemeyen gönderinizin kargo takip numarasını bildirmeniz gerekir. Aynı zamanda kendi kimlik bilgileriniz ile de işlem yapabilmeniz mümkün olur.

Müşteri Hizmetleri444 1 788
İnternet Sitesiptt.gov.tr
Çalışma Saatleri09:00 – 18:00

PTT Kargo tarafından teslim edilemeyen gönderiler şubeye bırakılır. PTT Kargo kargomatına bırakılan kargolarınızı  3 gün içerisinde teslim almanız gerekmektedir. 3 gün içerisinde teslim alınmayan kargolar için iade süreci başlamaktadır.

PTT Teslim Edilemeyen Kargo Tekrar Dağıtıma Çıkar Mı?

PTT tarafından teslim edilemeyen gönderiler tekrar dağıtıma çıkmaktadır. Fakat PTT Kargo tekrar dağıtıma çıkan gönderiler için ek bir ücret talebinde bulunmaktadır. Teslimatın tekrar ne zaman yapılacağı hakkında bilgi sahibi olmak için de kargo şirketi ile iletişime geçmek gerekir.

Daha fazla bilgi;

Yavuz Rüzgarlı

Halkla ilişkiler uzmanı

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. PTT kargo, teslim edilemediği takdirde 3 gün boyunca dağıtım şubesinde bekletilir. Bu süre zarfında alıcı, kargoyu şubeden teslim alabilir. 3 gün içinde kargo teslim alınmazsa, göndericiye iade edilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir