Kargo Takip

PTT Kargo Takip

PTT Kargo Takip

PTT Kargo: PTT Kargom nerede görmek için kargo takip no boşluk bırakmadan aşağıdaki kutuya giriniz. PTT Kargo takip no bilmiyorsanız müşteri hizmetlerini arayarak telefonla sorgulama yapabilirsiniz.

Müşteri Hizmetleri444 1 788
İnternet Sitesiptt.gov.tr
Çalışma Saatleri09:00 – 18:00
Engelli İletişim0312 309 59 13

PTT kargoya takip edilen gönderilerinizin takibini sağlamak için e-devlet üzerinden PTT Genel Müdürlüğü PTT kayıtlı gönderi takibi bölümüne giriş yapabilirsiniz.

E-devlet hesabınıza giriş yaptıktan sonra bu bölüme giriş yapıp PTT gönderinizin gönderin numarasını girerek gönderi takibinizi gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda Kargom nerede.com adresi üzerinden de PTT kargonuzu nerede olduğunu sorgulayabilirsiniz. Bunun için takip numarası giriniz bölümüne gönderinizin takip numarasını girmeniz gerekir. Daha sonra sorgula butonuna basarak gönderi sorgulama işlemini tamamlayabilirsiniz..


PTT Yardım konuları;


PTT Kargo Müşteri Hizmetleri

PTT Kargo müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek kargonuz hakkında birçok hizmeti alabilirsiniz. PTT Kargo müşteri hizmetleri ile iletişime geçmek için 444 1 788 numaralı çağrı merkezini aramanız gerekir. Bu merkez ile iletişime geçmek için 7/24 işlem gerçekleştirebilirsiniz. İstek, görüş ve önerilerinizi çağrı merkezine bildirerek sorunlarınızın kısa süre içerisinde çözüme kavuşturulmasını sağlayabilirsiniz.

 PTT Kargo Fiyat ve Teslim Süresi

PTT Kargo genel olarak 2 ve 3 iş günü içerisinde kargoların teslimatını yapan bir firmadır. Kargoların teslim edilme süresi gönderinin gönderildiği alandan teslim edildiği mesafeye göre değişiklik göstermektedir. PTT Kargo belirtilen süre içerisinde kullanıcıların gönderilerini teslim etmeye özen gösterir.

PTT Kargo Çalışma Saatleri

PTT Kargo hafta içi ve hafta sonu olmak üzere hizmetlerini sürdürür. PTT Kargo’nun çalışma saatleri hafta içi ve hafta sonuna göre değişiklik gösterir. Hafta içi PTT Kargo 08.30 ve 17.30 saatleri arasında çalışmalarını sürdürür. Aynı zamanda cuma cumartesi günü de 08.30 ve 13.30 saatleri arasında hizmet verir. Fakat cumartesi günleri PTT kargonun sadece belli başlı şubeleri hizmet vermektedir. Kargo Firması pazar günleri kapalı olduğu için hizmet vermemektedir.  PTT Kargo’nun 12.30 ve 13:30 arası öğle arası tatili bulunur. Bu saatler aralığında hizmet vermez.

PTT Kargo Evden Alma

PTT kargo evden alma hizmeti ile kargolarınızın evden alınmasını sağlayabilirsiniz.  PTT Kargo’nun sunmuş olduğu bu hizmetten 10 TL gibi bir ücret ile faydalanabilmek mümkün olabiliyor. Aynı zamanda evden alma hizmetinden faydalanabilmek için bunun için kurye talebinde bulunmak gerekir. PTT Kargo kurye talebinde bulunmak için PTT Müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilmek mümkündür. Bunun yanı sıra PTT Kargo Web adresini ziyaret edip açılan sayfada kargo seçimi bölümünden evden alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz..

En Yakın PTT Kargo

Adresinize en yakın olan PTT kargoyu araştırmak için en yakın PTT. PTT.gov.tr adresine giriş yapabilirsiniz. Bu adrese giriş yaparak adresinize en uygun olan PTT Kargo şubesini bulabilirsiniz. Burada adresinizi belirtmeniz gerekir Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra adresinize en yakın olan PTT kargoyu bulabilirsiniz.

PTT Kargo Kurye Çağırmak Ücretli Mi?

PTT kargo evden kargo alınması ücretli olan bir işlemdir. Özel hizmete girdiği için PTT Kargo bu işlem için ek ücret talebinde bulunabilir. Ek ücret talebi de gönderinizin ağırlığına ve adresinizin uzaklığına göre değişiklik gösterir. PTT Kargo sözleşmeli müşterilerinden ve bir defada 10 adet üzerinde posta gönderen kullanıcılardan kurye çağırma ücret talebinde bulunmaz.

PTT Kargo Takip Numaramı Bilmiyorum Nasıl Öğrenebilirim?

PTT kargo takip numaranızı bilmediğinizde yapmanız gerekenler oldukça basittir. Kargo takip numaranızı sorgulayabilmek için kargo beklediğiniz şirket ile iletişime geçebilirsiniz. PTT Kargo’nun size teslim ettiği belgede Kargo takip numaranız bildirilir. Bunun yanı sıra kargo takip numaranızı öğrenebilmek için PTT Müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz..

PTT Kargo Genel Merkez İletişim

PTT Kargo’nun genel merkezi ile iletişim kurmak için 444 1 788 numaralı çağrı merkezini arayabilirsiniz. Bu numara üzerinden PTT Kargo genel merkezi ile iletişim kurabiliyorsunuz.  PTT kargo ile mail üzerinden iletişim kurmak için ptt.gov.tr adresine giriş yapıp istek görüş ve önerilerinizi bize yazabilirsiniz bölümüne tıklayabilirsiniz. Bu bölüme tıkladığınızda PTT müşteri hizmetleri ile mail üzerinden iletişim kurabiliyorsunuz.

PTT Kargo Hakkında

PTT Kargo posta ve telgraf teşkilatı olarak hizmet veren bir kurumdur. 2013 yılının Mayıs ayında kabul edilen tasarı ile posta ve telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi olarak hizmet vermektedir. PTT Kargo’nun genel merkezi Ulus Ankara’dadır. Kurucusu Osmanlı imparatorluğudur. 23 Ekim 1840 tarihinde kurulmuştur.  PTT Kargo’nun genel müdürü Hakan Gülten’dir. PTT Kargo yurt içi gönderilerin sorunsuz bir şekilde teslimatını geniş kadrosu ile kısa süre içerisinde gerçekleştirir.

Etiketler: PTT kargo takip, PTT iletişim, PTT Kargo İletişim, PTT Kargo müşteri hizmetleri, PTT müşteri hizmetleri, www.ptt.gov.tr giriş, PTT Kargo numarası, PTT tebligat sorgulama

Yavuz Rüzgarlı

Halkla ilişkiler uzmanı

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. PTT kargo hayatımda gördüğüm en iğrenç kargolardan biri. Bir ay geçmesine rağmen hala kargoyu getirmediler şikayetçiyim.

  2. Ptt kargo kargomu kaybetti.kayıp ulaşılamıyor Nerede olduğu belli değil ayın 3’ünde verildi üç Kasım’da halen kargo ortada yok gideceği yere gitmedi telefon vardı içinde PTT kargoya Kargonuzu verirken 100 × 1000 kere düşünün kesinlikle tercih etmeyin arkadaşlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir