Rehber

Kargo desisi ne demek?

Kargo desisi, kargoların hacimsel ağırlığını ifade eden bir ölçü birimidir. Kargo desisi hesaplanırken, kargoların boyutları (en, boy, yükseklik) çarpılır ve bu sonuç 3000’e bölünür.

Kargo desisi, kargoların teslimat ücretinin hesaplanmasında kullanılır. Kargoların ağırlığı ne kadar yüksek olursa, kargo desisi de o kadar yüksek olur. Kargo desisi yüksek olan kargolar için daha yüksek teslimat ücreti tahsil edilir.

1 desi, 1 kilogramın 10 binde 1’ine eşittir. Kargoda 1 desi, kargoların hacimsel ağırlığını ifade eder. Kargo desisi, kargoların teslimat ücretinin hesaplanmasında kullanılır. Kargo desisi, kargoların boyutları (en, boy, yükseklik) çarpılır ve bu sonuç 3000’e bölünür. Kargo desisi, 1’den büyükse, kargo desisi olarak kabul edilir.

1 desi kaç kilo?

1 desi, 1 kilogramın 10 binde 1’ine eşittir. Yani 1 desi, 0,0001 kilograma eşittir.

Kargoda 1 desi ne kadar?

Kargoda 1 desi, kargoların hacimsel ağırlığını ifade eder. Kargoların boyutları (en, boy, yükseklik) çarpılır ve bu sonuç 3000’e bölünür. Bu işlem sonucunda elde edilen değer, kargo desisi olarak adlandırılır.

Örneğin, bir kargonun eni 10 cm, boyu 20 cm ve yüksekliği 30 cm ise, kargo desisi şu şekilde hesaplanır:

Kargo desisi = (10 x 20 x 30) / 3000
Kargo desisi = 2

Bu durumda, kargo desisi 2 olan bir kargo için teslimat ücreti, kargo desisi 1 olan bir kargodan daha yüksek olacaktır.

Kargoda 20 desi ne demek?

Kargoda 20 desi, kargoların hacimsel ağırlığının 20 desi olduğunu ifade eder. Kargoların boyutları (en, boy, yükseklik) çarpılır ve bu sonuç 3000’e bölünür. Bu işlem sonucunda elde edilen değer 20’den büyükse, kargo desisi 20 olarak kabul edilir.

4 desi kaç cm?

4 desi, kargoların hacimsel ağırlığının 4 desi olduğunu ifade eder. Kargoların boyutları (en, boy, yükseklik) çarpılır ve bu sonuç 3000’e bölünür. Bu işlem sonucunda elde edilen değer 4’ten büyükse, kargo desisi 4 olarak kabul edilir.

Kargo boyutu 50 desi ne demek?

Kargo boyutu 50 desi, kargoların hacimsel ağırlığının 50 desi olduğunu ifade eder. Kargoların boyutları (en, boy, yükseklik) çarpılır ve bu sonuç 3000’e bölünür. Bu işlem sonucunda elde edilen değer 50’den büyükse, kargo desisi 50 olarak kabul edilir.

1 adet paket 1 desi ne demek?

1 adet paket 1 desi, kargoların hacimsel ağırlığının 1 desi olduğunu ifade eder. Kargoların boyutları (en, boy, yükseklik) çarpılır ve bu sonuç 3000’e bölünür. Bu işlem sonucunda elde edilen değer 1’den büyükse, kargo desisi 1 olarak kabul edilir.

15 desi kargo kaç TL?

15 desi kargo için teslimat ücreti, kargo şirketine ve kargonun teslimat adresine göre değişir. Genellikle, 15 desi kargo için teslimat ücreti 30-50 TL arasındadır.

Kargo 16 desi ne demek?

Kargo 16 desi, kargoların hacimsel ağırlığının 16 desi olduğunu ifade eder. Kargoların boyutları (en, boy, yükseklik) çarpılır ve bu sonuç 3000’e bölünür. Bu işlem sonucunda elde edilen değer 16’dan büyükse, kargo desisi 16 olarak kabul edilir.

Kargoda 8 desi ne demek?

Kargoda 8 desi, kargoların hacimsel ağırlığının 8 desi olduğunu ifade eder. Kargoların boyutları (en, boy, yükseklik) çarpılır ve bu sonuç 3000’e bölünür. Bu işlem sonucunda elde edilen değer 8’den büyükse, kargo desisi 8 olarak kabul edilir.

Yavuz Rüzgarlı

Halkla ilişkiler uzmanı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir